Tampereella vanhoja puu- ja kivitalojen keskeltä löytyy upeasti remontoitu ja sisustettu yksiö, joka henkii modernia tyylikkyyttä ja eleganttia kodikasta ilmettä. Tammilankkulattiat sekä harmoniset värisävyt saavat tämän 32 neliöisen asunnon näyttämään oikein viihtyisältä. Kodin myynti-ilmoitus löytyy Etuovesta ja näyttävistä kuvista on vastannut AfterSunset Photography.
Koska kyseessä on yksiö, tilat luonnollisesti sijoittuvat yhteen kokonaisuuteen. Olohuoneelle, keittiölle ja alkoville löytyy jokaiselle kuitenkin oma selkeä alueensa, kiitos tarkkaan harkitun kalustesijoittelun ja rakenteellisen suunnittelun.
Tyylikkäät baarijakkarat ja pöytä tarjoavat paikan ruokailuun sekä istumapaikkoja vierailijoille.
Alkovi rajautuu osittaisella väliseinällä tyylikkäästä Puustellin tammikeittiöstä.
Koristeelliset listat ja tyylitellyt ovet tuovat niitä pieni kauniita yksityiskohtia kokonaisuuteen. Kylpyhuoneessa taasen kauniin säväyksen antaa takaseinän mosaiikkilaatta, joka sointuu mainiosti yhteen vaalean kattopaneelin kanssa.
Kaunis kokonaisuus, joka kunnioittaa talon vanhaa miljöötä, tarjoten kuitenkin modernit ja käytännölliset puitteet viihtyisään ja toimivaan asumiseen.
Kuvat aftersunset.fi